Strona

Welcome to my world… jak śpiewa zespół Depeche Mode na swojej płycie “Delta Machine”. Mój world = blog. Muzyka jest czymś, w czym odnajduję się najlepiej, czym żyję, oddycham, o czym myślę niemal 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie wyobrażam sobie bez niej ani jednego dnia. Poprawia mi humor, zmusza do refleksji, jest ze mną w każdym momencie mojego życia. Logiczną rzeczą było poświęcenie jej moich wpisów.

Adres strony, The-Rockferry, zainspirowany został tytułem jednej z moich ulubionych płyt: “Rockferry” Duffy. Na początku w ogóle się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz widzę, że adres ten może wielu ludziom kojarzyć się z muzyką rockową (ROCKferry). Fani takiej muzyki mogą czuć się więc nieco zawiedzeni widząc recenzje płyt np. Katie Meluy czy Christiny Aguilery, ale i dla nich coś się znajdzie.

Na pomysł pisania o muzyce wpadłam w 2010 roku, kiedy szukałam w sieci recenzji jednej płyty. Zirytowana negatywnym wynikiem poszukiwań postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i pisać własne recenzje. Myślałam, że szybko mi się to znudzi. Jednak rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Wciągałam się w ocenianie coraz bardziej. Cieszę się, że mam swoich czytelników, którzy czekają na każdą nową recenzję. Jeśli szukacie mojej oceny jakiejś płyty, koniecznie klikajcie w dział RECENZJE. Polecam jednak zaprzyjaźnić się ze skrótem Ctrl+F w poszukiwaniu wybranych albumów. Nie są bowiem uszeregowane alfabetycznie.

Jakiś czas później recenzje to było dla mnie za mało. Postanowiłam ugryźć temat muzyki z innej strony. W efekcie powstało bardzo wiele najróżniejszych cykli. Pełny ich spis znajdziecie w podstronie MUZYKA, ale już teraz zdradzę, że czeka na was m.in. Grupowe Abecadło, relacje z koncertów oraz Bonusland. Baza artykułów naprawdę jest ogromna.

Od marca 2010 do grudnia 2017 The-Rockferry działało na serwerach Onetu jako blog. Od połowy grudnia funkcjonuje jako strona internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *