COVER: Who run the world? Beyoncé!

J U D A S   VS.   H A L O
Przez ostatni czas nie było o niej zbyt głośno. Bez większego echa przeszła jej wypowiedź o Lady Gadze i jej ‘wejściu’ na galę Grammy. Beyonce twierdziła, że było to niesmaczne i przekroczyło wszelkie granice dobrego smaku. Powiedziała również, że GaGa jest egoistką. Współpracownik Beyonce powiedział dodatkowo: Beyonce jest zdania, że to muzyka powinna przemawiać za artystę, dlatego uważa Gagę za tandetną skandalistkę. Knowles sama unika skandali. Skupia się na muzyce. Przed wakacjami chce wydać nowy krążek. I to właśnie informacje związane z jej pracą w ostatnim czasie zelektryzowały media. Jednak zanim pojawiły się pierwsze informacje na temat krążka, Lady GaGa postanowiła odpowiedzieć na zarzuty ‘koleżanki’. Autorka “Born This Way” powiedziała, że Beyonce jest “tancerką o milutkim głosiku” i zarzuciła, że nie należy nazywać Knowles artystką: Ona nie jest artystką. Nie pisze swoich piosenek. Jest pustą skorupą.

M O V E   Y O U R   B O D Y
Problem otyłości dotyka coraz więcej amerykańskich nastolatków. Na potrzeby popieranej przez Michelle Obamę akcji “Let’s Move”, zachęcającej młodzież do zdrowego i aktywnego stylu życia Beyonce nagrała nową wersję hitu “Get Me Bodied” z 2007 roku. Nowa wersja została przemianowana na “Move Your Body”, zawiera też inny tekst niż oryginał. Ostatnio wokalistka zrobiła wielką niespodziankę uczniom jednej ze szkół. Młodzież uczestniczyła w imprezie zorganizowanej w imię walki z otyłością. Podczas gdy grupa uczniów wykonywała układ do jej piosenki, niespodzianie pojawiła się na sali gimnastycznej i zaczęła tańczyć z nimi. Podczas konferencji prasowej wokalistka powiedziała: Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tej ważnej akcji społecznej. Oby ten klip i cała kampania przyniosły pozytywne zmiany w życiu uczniów.

W H O   R U N   T H E   W O R L D
Na co czekają fani Beyonce? Oczywiście na jej nowy album. Poprzedni krążek wokalistki pt. “I Am…Sasha Fierce” ukazał się w listopadzie 2008. Mogli mieć jednak powody do obaw. W marcu pojawiła się plotka, że jej nowa płyta ma być w stylu techno. Ponoć to właśnie Jay-Z przekonywał Bee, że w takim kierunku powinna pójść. Nie wiadomo jednak, ile w tym prawdy. Wątpliwości rozwiała sama Beyonce publikując nowy singiel – “Run The World”. Na szczęście do techno jej daleko. W kwietniu, jak podaje “The Daily Telegraph”, artystka przedstawiła szefom swojej wytwórni sześc nowych piosenek. Zebrała pochlebne recenzje: To niesamowity materiał. Te piosenki są po prostu przełomowe, to chyba najlepsze określenie tego, co usłyszeliśmy. Beyonce weszła na zupełnie nowy poziom artystyczny. Niedługo potem pojawiły się informacje, że wokalistka nagrała duet z…Rihanną. Jak zdradza informator: Rihanna chciała pracować z Beyonce już od jakiegoś czasu. Wcześniej rozmawiały o nagraniu czegoś razem na rozdaniu Grammy. Teraz w końcu udało im się znaleźć czas i mamy efekty. Piosenka wejdzie w skład płyty Beyoncé i możemy być pewni, że będzie hitem. 12 maja był ważną datą dla fanów wokalistki. Wtedy też zdradziła, że jej płyta zatytułowana będzie po prostu “4”. Zapytana dlaczego, odpowiada: Miałam w głowie wiele pomysłów, ale zauważyłam, że fanom podoba się nazwa “4”. Sądzę, że to miły gest, jeśli pozwolę im zatytułować longplay. Zapytana, skąd czerpała inspiracje, odpowiedziała, że jest pod wrażeniem płyt Adele (czy to stąd pomysł na zatytułowanie płyty po prostu “4”?) i Florence + The Machine. Nie wiadomo jednak, ile piosenek znajdzie się na “4”. Beyonce ponoć nagrała ich ok. 72! Czy kiedykolwiek usłyszymy wszystkie? Fani na całym świecie do rąk płytę otrzymają już 27 czerwca. W Polsce dostępna będzie w dwóch wersjach: ECO opakowaniu oraz edycja 2-płytowa.
TRACKLISTA:

 1. „1+1“
 2. „I Care“
 3. „I Miss You“
 4. „Best Thing I Never Had“
 5. „Party“ (gościnnie André 3000)
 6. „Rather Die Young“
 7. „Start Over“
 8. „Love on Top“
 9. „Countdown“
 10. „End of Time“
 11. „I Was There“
 12. „Run the World (Girls)“

D I V A
Jednak nie zawsze jest kolorowo. Niedawno została pozwana na 100 milionów dolarów. Pracownicy jednej z firm komputerowych twierdzą, że przez jej wygórowane wymagania stracili setki milionów. Gwiazda miała użyczyć swojego wizerunku w grze tanecznej “Starpower: Beyonce” produkowanej przez firmę Gate Five. Gra miała pojawić się w tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Fani Bee nie potańczą jednak jak ich idolka. Wokalistka się rozmyśliła, zażądała większego wynagrodzenia. Sprawiło to, że inwestor wycofał się z projektu. Firma Gate Five straciła grube pieniądze (które już zostały zainwestowane w grę) i co za tym idzie, zbankrutowała.Co gorsza ok. 70 osób (pracowników firmy) straciło przez nią pracę. Dzień przed zeszłorocznymi świętami. Wydaje mi się jednak, że milion w tę czy w tamtą nie zrobiłby dla niej różnicy. W zeszłym roku wokalistka zarobiła ok. 87,000,000$.  Podczas gali w The Metropolitan Museum of Art Beyonce pojawiła się w czarnej, zdobionej sukience. Miała wywołać zachwyt a tymczasem ludzie się z niej…śmiali! Beyonce od zawsze lubiła podkreślać swoją figurę. Nie jest typem anorektyczki. Jednak zakładanie kreacji, chyba nawet o rozmiar za małej, o kroju przypominającym syreni ogon, to chyba przesada. Gwiazda nie mogła chodzić o własnych siłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *