SING WITH ME: Madonna

Moją wyobraźnię często czasem zahamować. W efekcie prezentuję Wam od czasu do czasu nowe rubryki przepełnione muzyką. W “SING WITH ME” planuję skupić się na duetach gwiazd estrady. Na pierwszy ogień idzie wokalistka, która karierę rozpoczęła w latach 80. i wciąż nie daje o sobie zapomnieć – Madonna.

NAJLEPSZY: I WANT YOU (FEAT. MASSIVE ATTACK) Pod względem komercyjnym pierwsze lata ostatniej dekady XX wieku nie były dla Madonny zbyt szczęśliwe. Ludziom nie spodobało się jej dojrzalsze, seksowniejsze oblicze. Nie spodobała się mniej przebojowa muzyka. Będąc na tej opadającej fali artystka przygotowała kompilację swoich spokojnych utworów – “Something to Remember”. Ozdobą płyty jest premierowe nagranie “I Want You” – nowoczesna, trip hopowa piosenka nagrana przy pomocy brytyjskiej kapeli Massive Attack. Wspaniały, wciąż świeży cover przeboju Marvina Gaye’a.

NAJSŁABSZY: BITCH, I’M MADONNA (FEAT. NICKI MINAJ) Madonna z raperką zaprzyjaźniła się chyba na dobre. Najpierw obie panie nagrały co nieco na album “MDNA” (niezbyt wysokich lotów, ale do przeżycia – “I Don’t Give A” oraz “Give Me All Your Luvin”), potem spotkały się przy okazji kolejnego wydawnictwa Królowej. I poniosły klęskę. Przesłodzone, nieco dziecinne „Bitch, I’m Madonna” z dubstepowymi wstawkami i jednym uchem wpadającymi a drugim wylatującymi partiami Nicki Minaj nie robi na mnie dobrego wrażenia. Wymuszona kompozycja.

ICONIC: LOVE SONG (FEAT. PRINCE) Duet królowej z księciem. Prince, artysta znany z takich nagrań jak “When Doves Cry” czy “Kiss”, towarzyszył Madonnie podczas prac nad albumem “Like a Prayer”. Współtworzył jeden z numerów – “Love Song”. Jest to duet nieoczywisty. Madonna i Prince częściej śpiewają razem, rzadziej z osobna. A to wszystko na tle ciekawej aranżacji, będącej niezłą syntezą bujających rytmów, gitarowych riffów i syntezatorów. Chociaż kiedyś “Love Song” mnie nie porywało, dziś lubię wracać do tej kompozycji. Ciekawe, czy możemy w przyszłości liczyć na duet Madonny z równie wielkim nazwiskiem. A może została jej tylko Nicki Minaj?

Posłuchaj: I’d Rather Be Your Lover (feat. Meshell Ndegeocello), 4 Minutes (feat. Justin Timberlake & Timbaland), Beat Goes On (feat. Kanye West), B-Day Song (feat. M.I.A.), Iconic (feat. Chance the Rapper), Veni Vidi Vici (feat. Nas)

Unikaj: Give Me All Your Luvin (feat. Nicki Minaj & M.I.A.), I Don’t Give A (feat. Nicki Minaj), Revolver (feat. Lil Wayne)

________________________________________________________

* Pod uwagę biorę te piosenki, które wyszły od bohaterki wpisu. Tak więc odpuściłam sobie nagrania, w których pojawia się ona jedynie gościnnie.

5 Replies to “SING WITH ME: Madonna”

  1. Nigdy nie myślałam o “I Want You” jako o duecie. Madonna i Massive Attack jest dla mnie jak Madonna i William Orbit. Lubię “4 Minutes” i “Give Me All Your Luvin'”, nie przepadam za “Love Song”, “Revolverem” i oczywiście “Bitch, I’m Madonna”.
    Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  2. Ciekawy pomysł na cykl.Czyli widać,że powinna odpuścić sobie śpiewanie w duecie z Minaj,bo im niezbyt wychodzą piosenki.Słyszałam do tej pory tylko jedną -najnowszą i średnio mi się podobała.Fajnie,że zaprosiła do teledysku gwiazdy,ale powinna lepiej wykorzystać ich potencjał … 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *