COVER: wpadka za wpadką i… nowy program

SUPER BOWL

Mimo, iż zagrała i zaśpiewała (świetnie!) w musicalu „Burleska”; mimo, iż niecały rok temu wydała dobry album; mimo, iż zaliczyła udany występ na gali Grammy (więcej – Event), media zauważyły tylko jej wpadkę na Super Bowl. Na początki lutego Christina Aguilera wykonała hymn USA na zakończenie najpopularniejszej w Ameryce imprezie sportowej – podczas finału footballu amerykańskiego. Niestety, pomyliła fragment tekstu. O wpadce artystki poinformowały na drugi dzień wszystkie gazety, portale na świecie. Nawet polska Panorama i Wiadomości! Nie obyło się bez szyderstw, drwin. Na szczęście pojawiły się i słowa wsparcia płynące od innych gwiazd. Zawodnik Narodowej Ligii Futbolowej, Deion Sanders, za pośrednictwem twittera napisał: Zostawcie Christinę w spokoju. Zostałem poinformowany, że był to remix. Will.I.Am. uznał, że piosenkarka zaśpiewała wspaniale, Nicole Scherzinger powiedziała, że Xtina brzmiała niesamowicie a Natasha Bedingfield wyznała, że według niej występ Aguilery był świetny. Co na temat wpadki sądzi sama zainteresowana? Wczułam się tak bardzo w utwór, że zatraciłam się w nim. Mogę mieć jedynie nadzieję, że wszyscy czuli moją miłość do tego kraju i że prawdziwy duch hymnu został oddany powiedziała Christina. Nie zmazało to jednak poczucia winy piosenkarki a sporo osób nadała jej ksywkę „nowa Edyta Górniak”. Wielu zarzucało jej ignorancję w stosunku do kraju. Ja jednak będę jej bronić, bo łatwo wytłumaczyć jej pomyłkę. O tym jednak było w mediach cicho. Nie w „MadHouse”. Przede wszystkim warto wiedzieć, że śpiewanie na żywo na stadionie jest sporym wyzwaniem nawet dla najlepszej piosenkarki. Akustyka w takich miejscach jest do kitu. Na tak dużym stadionie dźwięki pojawiają się znacznie dalej, później, inaczej niż gdy śpiewa się hymn na małym, lokalnym stadionie. Oznacza to, że słyszysz echo swojego głosu kilkanaście sekund po tym, jak rzeczywiście zaśpiewałeś, co nie jest normalne a możesz się przy tym bardzo zagubić, zgubić rytm czy tempo. Zły inżynier dźwięku = zły występ. Nie mniejsze znaczenie ma i trema. Chociaż Christina ma na koncie setki występów, śpiewanie hymnu podczas takiego wydarzenia jest niezwykle stresujące. Miliony ludzi przed telewizorami, na trybunach prezydent Barack, presja by wypaść jak najlepiej. Moim zdaniem i tak poradziła sobie świetnie.

ARESZTOWANIE

O ile w łatwy sposób można usprawiedliwić pomyłkę w tekście hymnu, z tego trudniej będzie się Xtinie wybronić w oczach fanów. Wczesnym rankiem, 1 marca, policja złapała artystkę i jej nowego chłopaka (Matta Rutlera). Powód? Kochanek Christiny jechał pod wpływem alkoholu! W czasie badania alkomatem miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została nałożona na niego kaucja w wysokości 30,000 $. Aguilerze postawiono zarzut publicznego spożywania alkoholu. Jak wynika z zeznań świadków, Christina nie była w stanie powiedzieć kim jest, ani gdzie mieszka. Para została zabrana na komisariat. Christina, która autem jak już wiemy nie kierowała, została zwolniona po kilku godzinach. Do tego czasu została umieszczona w celi, pobrano od niej odciski palców oraz zrobiono zdjęcie tzw. mugshot. Rzecznik biura szeryfa w Los Angeles powiedział, że nie zostanie ono wystawione na widok publiczny. proszono, by uszanować prywatność gwiazdy. Tak się jednak nie stało, bo jak wiemy TAKIE zdjęcie jest łakomym kąskiem dla mediów. Fotografię zdobyli dziennikarze plotkarskiego programy E! Online. Jak przyznali, zrobili to podczas konferencji prasowej zwołanej w celu omówienia zatrzymania piosenkarki. Co więcej reporterzy twierdzili, że nie mają nawet zamiaru zdobyć tego zdjęcia, a tymczasem mugshot Christiny obiegł cały świat. Artystka powinna uważać jednak na tego typu wybryki. Jest w trakcie sprawy rozwodowej. Dobro syna powinno być dla niej najważniejsze. Czy po takim incydencie ma jakieś szanse by sąd przyznał jej opiekę nad Maxem? Portal x17, który udostępnił zdjęcia ze wspólnego wypadu Jordana i Maxa do parku zapytał Michael Kelly, specjalistkę w zakresie prawa rodzinnego o sprawę potencjalnych zmian w opiece nad 3 letnim Maxem: Na szczęście dla Christiny Aguilery, to nie ona prowadziła samochód. To wydarzenie nie ma nic wspólnego z dzieckiem. Nie było ono w jego trakcie tam obecne. Nie było zatem wrodzonych bądź jawnych zachowań rzutujących na jej umiejętności rodzicielskie. Sądy nie zakazują osobie, która urodziła dziecko widywania się z nim. Jednakże inny rodzic może nakazać 24 godzinną wstrzemięźliwość od narkotyków i alkoholu, rodzicowi w stosunku do którego są wątpliwości albo jej chłopaka, nim zobaczą dziecko. Nie ma szans by ten incydent wpłynął na sprawę dotyczącą opieki nad dzieckiem. Musiałby to być znamienny trend zachowania wskazujący, że rodzic jest złym opiekunem. Jedna zła noc nic nie zmieni.

SKANDAL POMAGA

Głośny skandal nie przeszkodził jednak Christinie w zdobyciu nowej pracy. Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat pojawienia się w jury programu „The Voice” Aguilery. Według serwisu Billboard.com, plotka o Christinie zasiadającej wśród jurorów nowego programu NBC – „The Voice”, jest prawdziwa. Piosenkarka wraz z Cee Lo Green oraz Adamem Levinem z zespołu Maroon 5 już niedługo zaczną oceniać uczestników telewizyjnego show. Producent wykonawczy, Mark Burnett mówi, że Aguilera była jego pierwszym wyborem: Christina ma doskonały głos i ma niezaprzeczalną moc w branży muzycznej. Ona jest uosobieniem „The Voice”. Pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany już 26 kwietnia. Do 2 marca Christina nie potwierdziła swojej obecności w jury. Miesiąc temu wydała jednak oświadczenie: Jestem bardzo podekscytowana, że będę częścią projektu który hołduje muzyce i talentom, które kryją się za nią. Mając możliwość ukształtowania kariery nowego artysty i prowadzenia uczestników drogą realizacji swoich marzeń jest zadaniem, które witam z otwartymi ramionami. Jestem szczęśliwa, że będę pracowała ze zwycięzcami nagrody Grammy Adamem oraz Cee Lo i czuję, że wspólnie możemy wiele wnieść do „The Voice”. Oprócz udziału w programie po incydencie notowania jej płyt i singli na listach…wzrosły! W notowaniu iTunes (USA) od dłuższego czasu pozycja soundtracku do „Burlesque” utrzymywała się w granicy 120 miejsca. Kilka dni po aresztowaniu – już 12 pozycja! Równie dobrze rzecz miała się w Kanadzie, gdzie wdrapał się na 19 miejsce. W jednym ze Skandynawskich krajów na listę przebojów powróciła piosenka „Lady Marmalade” z…2001 roku! Co więcej już niedługo premiera nowego zapachu gwiazdy. „Secret Potion” to następca wydanych we wrześniu 2010 perfum „Royal Desire”, które zostały nagrodzone przez niemieckie wydanie magazynu „Glamour”. Christina otworzyła również konto w serwisie twitter.com – TheRealXtina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *