RANKING: Najlepsze single Rihanny

Najlepsze single Rihanny. TOP 5.

01. MAN DOWN
Album: Loud
Rok: 2010
Długo zastanawiałam się, który z utworów (czy Man Down czy Russian Roulette) zasługuje na pierwsze miejsce. Obie piosenki są boskie. Obie dzieli przepaść. Ostatecznie wybrałam “Man Down”. Kiedy po raz pierwszy słuchałam “Loud”, w głowie zostały mi tylko słowa tej właśnie piosenki: rom pa pa pa… . Potem pokochałam ten utwór. Nie jestem fanką reggae, ale “Man Down” mogłabym słuchać na okrągło. Piosenka opowiada o dziewczynie, która…zabiła swojego chłopaka. Niby wakacyjne, a jednak…
Ciekawostka: W głosowaniu na następny singiel z “Loud” piosenka przegrała z “California king bed”. Ostatecznie jednak została kolejnym singlem.

02. RUSSIAN ROULETTE
Album: Rated R
Rok: 2009
Rihanna bardzo zaskoczyła mnie tym utworem. Należałam do osób, które czekały na jej nowy singiel od czasu pobicia. Tego się jednak nie spodziewałam. Taka piosenka na ma prawa stać się w dzisiejszych czasach hitem. I nie stała. Nie przeszkadza to jednak słuchać i zachwycać się nią. Rihanna jest w niej bardzo prawdziwa. Uwielbiam szczególnie moment, gdy śpiewa So just pull the trigger (PL: Więc po prostu pociągnij za spust). A odgłos wystrzału na końcu tylko potęguje ten smutny nastrój.
Ciekawostka: Autorem piosenki jest raper Ne-Yo.

03. WAIT YOUR TURN
Album: Rated R
Rok: 2009
Miesiąc przed wydaniem “Rated R” na swoim twitterze wokalistka zamieściła krótką notkę – “The wait is ova”. Takie tez słowa przewijają się przez tę piosenkę. Nie był to oficjalny singiel, który słyszelibyśmy w radiu 10 razy na dzień. Mimo wszystko piosenka zawierająca w sobie wpływy hip hopu i elektroniki z miejsca zdobyła moje serce. Rihanna bardzo dobrze wypadła w tym nieco mrocznym numerze.
Ciekawostka: Utwór miał być trzecim singlem z “Rated R”. Ostatecznie został tylko singlem promocyjnym.

04. DISTURBIA
Album: Good Girl Gone Bad (reedycja)
Rok: 2008
Jest to bodajże ostatnia piosenka, która promowała reedycję “Good Girl Gone Bad”. Na początku nie byłam przekonana do tej piosenki. Teraz jednak bardzo ją lubię. Piosenka jest taneczna. Ale nie tak bardzo jak “SOS” czy “Pon De Replay”. Piosenka miała się znaleźć na albumie Chrisa Browna, ale ostatecznie trafiła do Rihanny, co było świetnym posunięciem.
Ciekawostka: Piosenka miała znaleźć się na płycie Chrisa Browna. Oddał on ją jednak Rihannie.

05. ROCKSTAR 101
Album: Rated R
Rok: 2009
“Rockstar 101” było pierwszą piosenką, na jaką zwróciłam uwagę po przesłuchaniu “Rated R”. Z czasem doceniłam kolejne utwory, ale ten podobał mi się od początku. Rihanna na pewno nie należy do gwiazd rock’a, ale przy nagrywaniu czwartej płyty czerpała z tego gatunku inspiracje. Na gitarze w tym utworze zagrał legendarny już Slash. Wyszła fajna, nieco rockowa, nieco hip hopowa kompozycja.
Ciekawostka: Piosenka promowała serial “Nikita”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *