COVER: Gdzie się podziała?

UPADEK “KRÓLOWEJ”

 

Jeszcze rok temu była na ustach wszystkich. Pierwszy singiel z długo wyczekiwanej płyty „Born This Way” o tym samym tytule rządził na listach przebojów na całym świecie. Wydana w maju płyta szybko rozeszła się w 5 milionach kopii. Jej koncerty ściągały tłumy a dzień bez jakiegokolwiek artykułu o niej w prasie czy Internecie był dniem straconym.Nagle jednak sytuacja się zmieniła. Kolejne single („Judas”, „The Edge of Glory”, „You & I”) nie zdobyły takiej popularności jakiej oczekiwano, często znajdując się poza pierwszą dwudziestką najpopularniejszych hitów. Piąty kawałek promujący „Born This Way” – „Marry The Night” – nawet wycofano. Co spowodowało, że GaGa przestała być już tak pociągająca dla ludzi jak wcześniej? Adele. Swoim drugim albumem pt. „21” podbiła serca słuchaczy na całym świecie. Jest totalnym przeciwieństwem Lady Gagi: z nadwagą, śpiewająca mało komercyjna muzykę, nieco wycofana ze świata show biznesu (co ostatnio się zmienia). Kolejne kreacje Gagi czy nowe teledyski przestały już szokować. Ludzie otworzyli oczy i zobaczyli, że to co artystka wciska nam jako nowość, było już dawno przerobione przez innych wokalistów. Jakby tego było mało, GaGa poniosła porażki również na innych ‘frontach’. W styczniu otworzyła w Nowym Jorku własną restaurację. Lokal o nazwie “Joanne” (po zmarłej tragicznie cioci artystki) cieszy się nie najlepszą sławą. Klienci, którzy gościli w jej restauracji narzekają na długi czas oczekiwania na potrawy, niemiłą obsługę oraz kiepskie jedzenie. Nie najlepsze zdanie ma o artystce i Madonna. Słowa starszej koleżanki mogą boleć GaGę, bo wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że uwielbia Madonnę. Z początków autorka hitu “Like a Virgin” przymykała oko na działania GaGi. Sytuacja jednak się zmieniła, kiedy światło dzienne ujrzał kawałek “Born This Way”, w którym można doszukiwać się podobieństwa do “Express Yourself” (z płyty “Like a Prayer”, 1989). W wywiadzie dla “Newsweeka” Madonna ironicznie stwierdziła: Pomyślałam sobie, że to świetny sposób na przerobienie mojego kawałka. Poznałam zmiany akordów. Pomyślałam, że to… interesujące.

CO DALEJ?

 

Chociaż nie udziela już tak często wywiadów, a jej twarz dawno nie gościła na okładce jakiejś gazety nie oznacza, że wokalistka zrobiła sobie wakacje. 29 lutego otworzyła własną fundację: Born This Way Fundation, która będzie zajmować się problemami młodych ludzi.  Nie przestaje też myśleć o muzyce. Chociaż od wydania “Born This Way” nie minął rok, artystka już planuje nowy krążek. Ponoć ma pojawić się jeszcze w ty roku. A co z trasą koncertową? GaGa przygotowuje się do koncertów w ramach The Born This Way Ball. Pierwszy koncert odbędzie się już 27 kwietnia w Seulu. Na razie wiadomo, że trasa obejmie Azję i Australię. Na daty koncertów w Europie musimy jeszcze poczekać. O wokalistce nie zapominają twórcy najróżniejszych rankingów. W zestawieniu najbogatszych wokalistek znalazła się na 6. miejscu z kwotą 152 milionów dolarów. Oprócz tego internauci wybrali “Bad Romance” na jedną z najbardziej imprezowych piosenek ostatnich lat. A na zakończenie dodam, że Lady GaGa zabrała się za…robienie prawa jazdy!

AFERA ZA AFERĄ

Odkąd Lady GaGa wypadła z obiegu najpopularniejszych wokalistek, media nie poświęcają jej zbyt dużo uwagi. Umyka im wiele spraw oraz afer związanych z wokalistką (Ale od czego macie “MadHouse” xD) Jedna z nich dotyczy jej zbliżającego się tournee. Niedawno okazało się, że bilety z nadchodzącej trasy The Born This Way Ball Tour zostały wyprzedane w kilka godzin przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży. Wielu fanów artystki było bardzo rozczarowanych, tym, że nie mogą wybrać się na koncert idolki. Bilety zostały wyprzedane w ciągu 3 godzin i tylko w jednym punkcie sprzedaży. Wejściówki mogły kupić tylko osoby posiadające kartę American Express. Bilet kosztował w przeliczeniu 9 dolarów (!) a każdy mógł kupić po 8. Aby je dostać należało stać 30 godzin w kolejce. Jakby tego było mało na zbliżający się koncert w Seulu nie każdy będzie mógł przybyć. Władze Korei zabronili wpuszczania osób poniżej 18 roku życia. Muszą one zwrócić już zakupione bilety. Według władz Lady GaGa ma zły wpływ na młodzież. W obronie swoich pociec, którzy marzą o zobaczeniu swojej idolki na żywo stanęli rodzice. Nie wiadomo jednak, czy uda się coś zdziałać. Problemy z biletami nie powinny jednak Lady GaGi martwić. Znalazła się w gorszych tarapatach. Ostatnio jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich projektantek – Katarzyna Konieczka zasugerowała, że ludzie współpracujący z Lady Gagą podstępnie skopiowali jej projekty. Projektantka zauważyła podobieństwo do swoich dzieł zestawiając zdjęcie Lady Gagi ze styczniowej sesji zdjęciowej do włoskiego “Vogue” ze zdjęciem, które przedstawia część jej głośnej kolekcji „Nekromantik”. Zaczęło się od prośby ludzi stylizujących GaGę o wypożyczenie kilku strojów zaprojektowanych przez Katarzynę Konieczkę do teledysku “You & I”. Ona z chęcią wysłała im zdjęcia swojej najnowszej kolekcji. Jej kostiumy nie były jednak wykorzystane w teledysku. W zamian za to w “You & I” możemy oglądać ich…kopie! Mało prawdopodobne, żeby to GaGa dopuściła się takiego kopiarstwa. Za stroje w teledysku “You & I” odpowiada głównie projektant Nicola Formichetti.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *