COVER: Co wyprawia barbadoska gwiazda?

MUZYKA


Rihanna bez wątpienia jest jedną z najbardziej pracowitych gwiazd. Odkąd zadebiutowała w 2005 roku albumem„Music of The Sun”, do tej pory wydała już 6 płyt. Narzuciła sobie ogromne tempo. Jeszcze podczas trasy promującej album „Loud”, zaprezentowała fanom nowy krążek – „Talk That Talk”. Jednak jak sama mówiła w wywiadzie sprzed dwóch miesięcy, w tym roku chce odstawić muzykę na boczny tor. W jakim więc celu tak pospieszyła się z wydaniem nowej płyty? Nie da się nie zauważyć, że Rihanna uzależniła się od bycia na topie. Boi się również, że gdy choć na chwilę odpuści, ktoś zajmie jej miejsce i nie uda się jej już powrócić na szczyt. Płyty „Talk That Talk” właściwie nie promuje. Oprócz kilku występów z singlem „We Found Love” – cisza. Piosenka była hitem. Utrzymała się kilka tygodni na pierwszym miejscu listy Billboard. Z kolejnym singlem – „You Da One” – było gorzej. Gdzie właściwie zniknął ten kawałek? Zanim słuchacze w ogóle zwrócili na niego uwagę, w kolejce czekał już następny – „Talk That Talk” z Jay’em-Z. Dzisiaj jednak jeszcze bardziej o nim cicho niż o „You da One”. Nie zraziło to Rihanny, która już wrzuciła do Internetu zdjęcia z planu teledysku do „Where Have You Been”. W międzyczasie zdążyła nakręcić teledysk do „Princess of China” z Coldplay oraz „Take Care” z Drake’m. Oprócz tego nagrała dwie piosenki z Chrisem Brownem, byłym chłopakiem, który brutalnie pobił ją 3 lata temu – remix „Birthday Cake” i „Turn Up The Music” na nowy album Chrisa. Poza tym Rihanna już snuje plany wspólnego singla z Katy Perry. Obie wokalistki miały nagrać razem piosenkę na płytę „Loud”. Plany pokrzyżował jednak ślub Katy z Russlem, za którym Rihanna nie przepadała. W jednym z wywiadów Rihanna powiedziała: Ona jest jednym z moich ulubionych wykonawców, tak samo jak jedną z najfajniejszych osób w branży. Katy jest bardzo spontaniczna i jednocześnie pewna siebie. To coś bardzo rzadkiego w show biznesie. Nasza piosenka zapewne ukaże się już niebawem. Nie stanie się to od razu, ale fani na pewno wkrótce nas usłyszą. A co z trasa promującą “Talk That Talk”? W wywiadzie dla Capital FM Rihanna powiedziała: Zamierzamy ruszyć w trasę w przyszłym roku. Tak więc w tym roku, nasz wolny czas spędzimy na planowaniu, by mieć pewność że (ta) kolejna trasa będzie większa niż te, które zorganizowaliśmy do tej pory, może bardziej przekonywująca, a może będzie to coś zupełnie innego…tak czy siak moi fani mogą się już ekscytować.

…FILM…

 
W 2010 roku Rihanna przyjęła rolę w filmie “Battleship”. Zaskoczyła wszystkich swoim swoim wyborem. Inne wokalistki, które próbowały swoich sił w aktorstwie wybierały musicale lub komedie. Ona postawiła na kino akcji. W wywiedzie dla “Herald Sun” powiedziała: Nie wiedziałam czy to pokocham czy znienawidzę, ale aktorstwo było zawsze czymś z czym chciałam się zmierzyć (czego chciałam spróbować). Nie wiedziałam, że będzie to takim dużym, sprawiającym mi radość doświadczeniem. Każdy dzień jest dla mnie nowym doświadczeniem, ponieważ naprawdę nie wiem – wciąż nie wiem, staram się zrozumieć – czym było aktorstwo. Być na planie filmowym, cały ten proces, green screen (zielone tło na którego tle pracuje często obsada filmu), praca z innymi aktorami, to wszystko jest dla mnie nowe. Czego się nie dotknę, jestem po prostu profesjonalistką. Tak więc  mam motyle w brzuchu, za każdym razem, gdy słyszę słowo  ‘akcja!’. Wciąż nie wiem, czy to jest to, czego chcą, wszystko jest nowe dla mnie, ale za to uczę się od najlepszych”. I chociaż życie w Baton Rouge mogło być dalekie od idealnego, to życie na walizkach, do którego jest przyzwyczajona, to mówi, że cieszy się ze zmiany tempa życia. “Jestem przyzwyczajona do przebywania w samolocie każdego dnia, jeśli nawet nie 2 razy w ciągu dnia, a także do częstego podróżowania. Więc naprawdę się cieszę, że przy tym konkretnym projekcie, mogę być (cały czas) w jednym miejscu. Wszystko skupione jest w jednym miejscu i tempo jest zupełnie inne (wolniejsze). Zdecydowanie mogłabym się do tego przyzwyczaić. Polska premiera filmu odbędzie się 20 kwietnia.

…CZY MODA?

Nie da się ukryć, że obecnie Rihanna jest jedną z największych gwiazd. Każde jej wyjście budzi wiele emocji. W prasie i Internecie na drugi dzień pojawia się masa komentarzy dotyczących jej stroju. W listopadzie 2011 roku piosenkarka wzięła udział w kampanii reklamowej Emporio Armani Underwear oraz Armani Jeans, dzięki której udało jej się stworzyć (pierwszą) własną linię odzieży, na którą składają się m.in. ubrania z jeansu oraz bielizna. Poza tym Rihanna dołączy niedługo do ekipy stacji telewizyjnej Sky Living. W swoim pierwszym telewizyjnym projekcie,  wyprodukuje i wypuści na antenę, oryginalną i niezwykle ambitną serię programów o modzie. Program ten ma za zadanie uchwycić niezwykły talent i kreatywność brytyjskich projektantów, ale również i uwidocznić tamtejszy rynek modowy. Rihanna razem z Nicole Roberts będzie starała się znaleźć nietuzinkowe osobowości, które będą w stanie przewrócić do góry nogami dzisiejszy świat mody. Piosenkarka będzie odpowiedzialna m.in za część castingową programu i późniejszą edycję poszczególnych jego odcinków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *