#947 Flora Cash “Press” (EP) (2019)

Shpresa Lleshaj jest Szwedką, która swoje utwory zamieszczała w serwisie SoundCloud. Cole Randall zaś Amerykaninem, który także dzielił się swą twórczością za pośrednictwem tego portalu. Nawzajem śledzili swoje muzyczne kroki i odkryli, że sporo ich łączy. Spotkali się i rozpoczęli działalność jako Flora Cash.

Sporo już Shpresa i Cole zdążyli wspólnie zrobić. Na koncie mają cztery epki oraz dwie studyjne pyty (interesująco po sobie zatytułowane “Can Summer Love Last Forever?” i “Nothing Lasts Forever (and It’s Fine)”). Nie wiadomo, kiedy otrzymamy ich następcę, ale czas oczekiwania na jego pojawienie się umilić ma nam tegoroczny mini album “Press”. Epka rozpoczyna się powolnym, indie folkowym nagraniem “Indie on Loud”, w którym oczarowały mnie tęskne wokale Szwedki. W podobnie nowoczesno-folkowe klimaty uderza “You’re Somebody Else”, które w ubiegłym roku stało się viralowym przebojem. Tym razem jednak w tej historii o zagubieniu pierwsze skrzypce gra Randall, który, jak zdradził w wywiadzie, utożsamia się z podmiotem lirycznym nagrania. Zarówno “Indie on Loud”, jak i “You’re Somebody Else” należą do moich ulubionych momentów “Press”. Podoba mi się także elektroniczne “Breakthrough”, będące wokalną przeplatanką obu głosów. Mieszanymi uczuciami darzę za to popowe “They Own This Town” i “I Wasted You”.

Moja przygoda z duetem Flora Cash nie zaczęła się dawno. Podczas szukania interesujących muzycznych premier wpadła mi w ręce epka “Press”. Przede mną więc jeszcze cała dyskografia międzynarodowego zespołu, ale już wiem, czego mogę się spodziewać. Bo, szczerze mówiąc, odpalając tegoroczny mini album nastawiałam się na brzmienia odkrywające przed nami nowe elektropopowe rejony. Mimo nietęgich min na zdjęciu zdobiącym “Press” wydawało mi się, że Shpresa i Cole mogą być duetem pokrewnym zachęcającemu do zabawy BROODS. Rzeczywistość okazała się być ciekawsza, bo folkowe, gitarowe inspiracje były ostatnimi, jakich się po Flora Cash spodziewałam. Spore zaskoczenie. “Press” nie jest może wydawnictwem pełnym wybitnych kompozycji, ale podobać się może ze względu na niezwykłą harmonię występującą między dwójką wokalistów.

Warto: Indie on Loud & You’re Somebody Else

3 Replies to “#947 Flora Cash “Press” (EP) (2019)”

  1. Trochę w zbyt dużym stopniu przetworzone głosy – oczywiście jak dla mnie. Wiem, że teraz jest to modne, lecz to odstrasza. Recenzja jak zwykle świetna. Pozdrawiam i zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *