MOMENTY: P!nk “The Truth About Love” (2012)

Kiedy zaczynała karierę w 2000 roku, jej wytwórnia miała ochotę wylansować białą wokalistkę śpiewającą r&b. Ona sama jednak stwierdziła, że w jej duszy grają gitary i rok później świat usłyszał pop rockową odsłonę P!nk. Jej przełomowym wydawnictwem jest “Missundaztood”, lecz to właśnie “The Truth About Love” ugruntowało jej status jako jednej z największych gwiazd popu.

try

Chociaż ciężko w to uwierzyć, autorzy kompozycji “Try” początkowo chcieli przekazać ją takim artystom jak Kelly Clarkson czy Adam Lambert. Mi jednak nie jest łatwo wyobrazić sobie tę przebojową, popową balladę w jakimkolwiek innym wykonaniu. Tym bardziej, gdy dorzucimy do tego teledysk, za którego reżyserię odpowiedzialna była Floria Sigismondi (“Fighter” Christina Aguilera, “E.T.” Katy Perry, “In My Secret Life” Leonard Cohen). Video przedstawiające P!nk wykonującą pełen emocji taniec nowoczesny z broadway’owskim tancerzem Coltem Prattesem zrobiło na wszystkich spore wrażenie. Sama artystka uznaje klip do “Try” za jeden ze swoich ulubionych. A występ podczas American Music Awards, gdzie odtworzony został układ choreograficzny w teledysku, był bez wątpienia najbardziej legendarnym show podczas ery “The Truth About Love”.

vh1 storytellers

Telewizyjny program “VH1 Storytellers” produkowany przez stacją VH1 gościł wielu znaczących, legendarnych wykonawców. Koncerty przed kameralną publicznością połączone z opowieściami o własnej twórczości zagrali m.in. David Bowie, Elton John, Tori Amos i No Doubt. W ostatnich latach show podupadło, a jedną z jego ostatnich bohaterek była P!nk. Artystka gościła w programie w sierpniu 2012 (program emitowany był w listopadzie). To właśnie tam garstka szczęśliwców miała okazję po raz pierwszy posłuchać takich utworów jak “How Come You’re Not Here”, “True Love” czy “Just Give Me a Reason” – dwóch ostatnich w szczególnej oprawie, gdyż do P!nk dołączyli Lily Allen i Nate Ruess.

just give me a reason

Kto by przypuszczał, że mając na płycie takie dynamity jak “Blow Me (One Last Kiss)” czy “How Come You’re Not Here?” singlem zostanie popowa ballada “Just Give Me a Reason”, do śpiewania w której niemal siłą P!nk zaciągnęła Nate Ruessa? Kompozycja na singlu ukazała się na początku 2013 roku i z miejsca podpiła serca publiczności. Utwór dotarł na szczyt list przebojów w kilkudziesięciu krajach świata, stając się najpopularniejszą piosenką z ery “The Truth About Love” a także jedną z najważniejszych w karierze Różowowłosej. Singiel doczekał się dwóch nominacji do nagród Grammy – w kategoriach Song of the Year oraz Best Pop Duo/Group Performance. Nie skończyło się jednak na statuetce, ale miana jednego z najlepiej sprzedających się singli 2013 roku nikt P!nk nie odbierze.

woman of the year

Pod koniec 2013 roku magazyn “Billboard” okrzyknął P!nk Kobietą Roku w muzyce. W uzasadnieniu tej decyzji redaktor naczelny przedstawił sukcesy, jakie artystka odnosiła na scenie w tamtym czasie – single wspinające się na szczyty list przebojów, rozchodzącą się jak ciepłe bułeczki płytę czy w końcu trasę koncertową, która przyciągnęła dziesiątki tysięcy widzów w różnych częściach globu, bijąc przy okazji kilka rekordów. W grudniu P!nk odebrała statuetkę, racząc fanów osobistą przemową, w której wyraziła nadzieję, że kobiety już zawsze doceniane będą ze względu na swoją oryginalność, odwagę, indywidualność i wierność bycia sobą.

_____________________

P!nk “The Truth About Love”
Data premiery: 14 września 2012 roku
Single: “Blow Me (One Last Kiss)”, “Try”, “Just Give Me a Reason”, “True Love”, “Walk of Shame”, “Are We All We Are”
Najlepszy numer: “Beam Me Up”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *