BONUSLAND: Lana Del Rey, Damon Albarn, SBTRKT, FKA twigs, Royal Blood

Lana Del Rey Ultraviolence
Bonusy: Black Beauty, Guns and Roses, Florida Kilos
Ze spotkania w studiu nagraniowym Lany Del Rey z członkiem duetu The Black Keys, Danem Auerbachem, mogło wyjść albo coś dobrego, albo coś bardzo dobrego. Swoją drugą płytą “Ultraviolence” wokalistka udowodniła, że nie na próżno pokładałam w niej ogromne nadzieje od premiery “Video Games”. Jeśli mało wam klimatycznych ubiegłorocznych nagrań Del Rey, sięgnijcie po bonusy: wspaniałe “Black Beauty” (), powolne, charakteryzujące się cudownie klasycznym muzycznym podkładem “Guns and Roses” (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Star_half.svg/11px-Star_half.svg.png) oraz urocze, bardzo dziewczęce (a momentami niestety i dziecinne) “Florida Kilos” (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Star_half.svg/11px-Star_half.svg.png).

Damon Albarn Everyday Robots
Bonusy: Father’s Daughter’s Son, Empty Club
Jesień w środku wiosny. Tak najkrócej określić można solowy debiut wokalisty brit popowej legendy Blur. Album “Everyday Robots” urzeka i zachwyca. To płyta melancholijna, nieco smutna, ale bardzo piękna. Celnie trafiająca w mój gust. Do wymalowanego ponurym dźwiękami muzycznego krajobrazu jak ulał pasują dwie bonusowe kompozycje: marzycielskie, pełne swego rodzaju uroku “Father’s Daughter’s Son” (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Star_half.svg/11px-Star_half.svg.png) oraz zahaczające o trip hop nagranie “Empty Club” (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Star_half.svg/11px-Star_half.svg.png), które idealnie nadaje się do wolniejszych tańców.

SBTRKT Wonder Where We Land
Bonusy: Forgotten, War Drums, Spaced Out, Maybe
Od dawna sądzę, że brytyjski producent Aaron Jerome, znany jako SBTRKT, zasługuje na większą popularność. Tym bardziej, że jego piosenki są dużo ciekawsze niż nagrania Calvina Harrisa czy Aviciiego. W ubiegłym roku artysta bardzo pozytywnie zaskoczył mnie albumem “Wonder Where We Land”. Poziomu płyty nie obniżają nagrania, które wyrzucone zostały na deluxe. Może i Raury lepiej wypada w “Higher” aniżeli nieco smutnym (i króciutkim!) “Forgotten” (), ale pozostałe efekty współpracy SBTRKT z innymi artystami naprawdę mogą się podobać: zanurzone w sosie retro “Maybe” () z niezawodnym Samphą, hip hopowe “Spaced Out” (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Star_half.svg/11px-Star_half.svg.png) z Boogie i przestrzenne “War Drums” () z zespołem Warpaint. Warto znać.

FKA twigs LP1
Bonusy: Weak Spot, Ache, Breathe, Hide
Albo się ją kocha, albo nienawidzi. Ciężko jednak powiedzieć, że FKA twigs nie wywołuje w słuchaczach żadnych emocji. Oryginalny image, anielski głos i pomysł na swoją muzykę – to wyróżnią ją z całej masy debiutujących co roku wokalistek. W 2014 roku wreszcie usłyszeliśmy jej debiut, na który nie zmieściły się cztery dodatkowe piosenki: zmysłowe, wyszeptane “Weak Spot” (), zwracające uwagę dźwiękowymi efektami “Ache” (), mało poruszające “Breathe” () oraz zabarwione soulem “Hide” ().

Royal Blood Royal Blood
Bonusy: Hole, You Want Me, Love and Leave It Alone
Takiego debiutu mi brakowało. Brytyjski duet Royal Blood, tworzony przez Mike’a Kerra i Bena Thatchera przebojem wdarł się do świadomości fanów brudnych, garażowych, ostrych dźwięków. Ich debiutancka imienna płyta pełna jest świetnej jakości blues rockowych numerów, których nie powstydziłby się Jack White czy duet The Black Keys. Dziesięć piosenek na “Royal Blood” to za mało. Na szczęście jest kilka bonusowych – surowe “Hole” (), przebojowe “Love and Leave It Alone” () oraz dość zwyczajne “You Want Me” () – które nie robią jednak takiego wrażenia jak utwory z podstawowej edycji krążka.

 

5 Replies to “BONUSLAND: Lana Del Rey, Damon Albarn, SBTRKT, FKA twigs, Royal Blood”

  1. Uwielbiam “Black Beauty” z deluxe UV. To powinno być na normalnej edycji zamiast West Coast!

    Dzięki za przyjęcie wyzwania! Tylko zapomniałaś o nominacjach! ;>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *